- A képzési idő 1 vagy 2 év. A képzés csökkentett időtartamban történik, a hasonló munkakörben megszerzett szakmai tudás beszámításával. A képzések államilag támogatottak, ingyenesek (Maximum 2 szakma szerezhető ingyenesen).
- A szakmák megfelelő létszám esetén indulhatnak.
- A bemeneti feltétel érettségi vagy alapfokú iskolai végzettség, mely szakmánként változó.
- Előzetes tudás beszámítására van lehetőség, amelyről az iskola dönt.
- A felvétel feltétele a legtöbb szakma esetén az egészségügyi alkalmasság.
- Az oktatás elméleti része az iskolában, a gyakorlati része pedig tanüzemben, ágazati képzőközpontban vagy külső gyakorlati helyen zajlik. Amennyiben a szakmai oktatásban részt vevő az adott területen dolgozik, az őt foglalkoztató vállalat is részt vehet a képzésben.
- Az oktatás esti munkarendben történik. Az oktatás során lehetőség van az elmélet online elsajátítására is. Ez annyit jelent, hogy bizonyos tananyagokat az otthoni számítógépéről vagy telefonjáról is letöltheti a hozzá tartozó feladatokkal, videókkal, a megértést segítő magyarázatokkal együtt, és így könnyedén elsajátíthatja azokat, anélkül hogy az iskolapadban kellene ülnie.
- Beiratkozás a szakmához tartozó iskolában történik.
- A képzések akkreditált vizsgaközpontban letett , államilag elismert középfokú végzettséget igazoló szakmai bizonyítvánnyal zárulnak.
- A szakmai oktatásba való belépésre bármilyen életkorban lehetősége van.
- Amennyiben Ön a középiskola tizedik évfolyamát teljesítette és 16. életévét betöltötte, valamint középfokú iskola elvégzése után 25. életévét betöltötte, akkor kizárólag felnőttképzési jogviszonnyal van lehetősége bekapcsolódni az ingyenes szakmaszerzésre.
- Az ingyenes szakmai oktatásra az alábbi linken tud jelentkezni:
- Kérdés esetén keresse kapcsolattartónkat: Jaskó Beáta 06/47 330-075 telefonszámon
- Minden 16. életévét betöltött személy (felső korhatár nélkül) részt vehet a felnőtteknek meghirdetett képzésekben. Az első két szakma (az első szakmai vizsga befejezéséig, a második szakma esetén legfeljebb három tanéven keresztül) megszerzése mindenki számára ingyenes. Az iskolákban lehetőség van rugalmas keretek között, akár munka mellett rövid idő alatt szakmát tanulni.
- Technikumi szakmai oktatásba az érettségivel rendelkezők, szakképző iskolai szakmai oktatásba pedig azok kapcsolódhatnak be, akik a középiskola tizedik évfolyamát teljesítették. A szakmai képzésben való részvétel feltételeit és a képzés időtartamát a Programkövetelmények (PK) határozzák meg. A tanórákat heti 2-3 alkalommal az esti órákban vagy hétvégi napokra szervezik, az elméleti órák nagy részét az online térben tartják az intézmények.
- A gyakorlati ismereteket tanműhelyben vagy valós gazdasági környezetben, duális képzési partnereknél sajátíthatják el a képzésben részt vevők. A szakmát tanulók szakmai oktatása ágazati alapoktatásból és szakirányú oktatásból áll, és szakmai vizsgával zárul. A vizsgát sikeresen teljesítő vizsgázók technikusi oklevelet vagy szakmai bizonyítványt szereznek, amely államilag elismert szakképzettséget tanúsít.
- A szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzést képesítő vizsga zárja, és a sikeresen vizsgázók államilag elismert szakképesítést tanúsító képesítő bizonyítványt kapnak.Intézményünkben induló felnőttek szakmai oktatása
Érettségire épülő: Mezőgazdasági technikus
Szakképző évfolyam: Szakács, Gazda